Żegnaj mBank - witaj AliorSync, czyli jak założyć konto w 1 dzień

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Tym razem trochę odbiegnę od tematyki portalu, a powodem jest znany zapewne większości nowy bank internetowy AliorSync. Chciałbym się podzielić wrażeniami z pierwszych dni użytkowania tego konta. Od wielu lat używałem konta w mBanku, ale niestety co tu dużo ukrywać, bank zszedł ostatnio na psy. Powody: dawno już przestał być darmowy i internetowy, żeby dostać wyższy procent na lokatach wymuszał zakładanie kolejnych niepotrzebnych kont, a ostatnio wymyślili jakiś głupi program oszczędzania i śmieszne pakiety - darmowe... ale tylko przez pierwsze dwa miesiąceZłotousty. Kroplą która przelała czarę, była prośba znajomego, żeby kupić mu laptopa na znanym portalu aukcyjnym. Hmmm... Czemu nie, Alior Sync zwraca 5% z zakupów, więc wpadnie mi fajna sumka, kolega będzie zadowolony, a konto i tak chciałem zmienić. Tylko jak to szybko załatwić?

.

 

Była wtedy niedziela, na początku na stronie Sync-a przez chat z konsultantem dowiedziałem się, że 5% caschback zwracany jest przy płatności kartą (nie ma szans żeby w kilka dni wyrobić) lub przy szybkich płatnościach "płacę z AliorSync". Więc jest nadzieja, tylko czy da się przyspieszyć samo założenie konta - przecież wysyłka umowy kurierem potrwa kilka dni. Okazało się, że można podpisać umowę, robiąc symboliczny przelew z dotychczasowego konta na nowe konto w Sync, pisząc w tytule "POTWIERDZENIE ZAWARCIA UMOWY RACHUNKU OSZCZĘDNOŚCIOWO-ROZLICZENIOWEGO W ALIOR SYNC" i już. Podobne rozwiązanie stosują firmy oferujące pożyczki przez SMS.

W poniedziałek otrzymałem z AliorSync zwrotny przelew do mBanku z potwierdzeniem zawarcia umowy, numerem klienta do zalogowania w tytule przelewu oraz maila z umową oraz regulaminami itp. Przy próbie zalogowania, dostałem SMSa z pierwszym hasłem jednorazowym, dzięki któremu mogłem się zalogować i ustawić docelowe hasło do banku. W tym momencie konto miałem już aktywne i mogłem robić przelewy. Jestem pod wrażeniem prostoty, pomysłowości i jak mi się wydaje bezpieczeństwa komunikacji z bankiem poprzez wiadomości w treści przelewu oraz SMS-y. Ciekawe, czy dostanę jeszcze umowę na papierze z AliorSync, czy też zgoda na przelewie wszystko załatwia. Mam tylko nadzieję, że 5% zwrotu zakupów przez internet będzie jak najdłużej, puki jest korzystajmyŚmiech.

Podsumowując - założenie konta w jeden dzień jest możliwe, pod warunkiem, że pomiędzy naszym starym bankiem, a AliorSync zdążą przejść przelewy tam i spowrotem (należy sprawdzić godziny odbywania się sesji przelewów).  Uwaga - nie można robić przelewu weryfikacyjnego natychmiastowego (Blue Cash), ponieważ jako nadawca będzie figurował operator, a nie my.

Więcej informacji na temat Sync-a
Poprawiony: wtorek, 25 września 2012 07:20