Testujemy VIA SMS

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

SMS Kredyt - logo

Dzisiaj przetestujemy dla Was pożyczkę SMS-ową VIA SMS. Czy rzeczywiście można tak szybko dostać pieniądze, a w dodatku pierwszą pożyczkę do 500zł bez odsetek? No to do dzieła.

.

 

Wchodzimy na stronę VIASMS - ogólne wrażenie dobre, strona przejrzysta, na głównym miejscu wyeksponowano kalkulator w którym prosto można sobie policzyć koszt pożyczki, poniżej przedstawiono w skrócie jak wygląda schemat udzielania pożyczek. Zanim przejdziemy jednak dalej, kilka słów o naszym "króliku doświadczalnym". Osoba ma czystą historię w biurach informacji kredytowej, zarobki poniżej średniej krajowej. Przejdźmy zatem do wypełniania wniosku na stronie. Wniosek dość prosty, nie wymagają nadmiaru informacji - wydaje się, że tylko niezbędne dane osobowe, PESEL, nr dowodu, nr telefonu komórkowego, nazwę banku w którym mamy konto oraz zarobki netto. Trochę zniechęcił mnie obszerny regulamin i umowa pożyczki - no cóż pozostaje mieć nadzieję, że firma nie zawarła tam jakiś pułapek. Zdecydowanie nie podobają mi się zawarte tam opłaty za monity - 5zł za SMS lub mail i 30 zł za pismo przesłane pocztą. Miejmy nadzieję, że monity wysyłane są tylko w przypadku nieterminowej spłaty.

Po wypełnieniu wniosku od razu przychodzi SMS z kodem, który należy wpisać, żeby potwierdzić swoje dane. Następnie mamy informację z numerem konta na który należy przelać 1 grosz z formułką w tytule przelewu o akceptacji warunków umowy. Teraz pozostaje tylko czekać na decyzję ciekawe, czy dostane przelew w "nawet 15 minut".

Niestety, mimo że posiadam konto w tym samym banku co VIA SMS nie udało się. Po ponad godzinie zadzwoniła konsultantka, żeby potwierdzić dane, które zostały wprowadzone w formularzu, a dodatkowo zapytała o miejsce zatrudnienia. Po kolejnych kilku minutach, otrzymałem SMS z informacją, że na maila wysłano projekt umowy oraz żeby potwierdzić SMS-em za złotówkę, że akceptuję przyznaną mi pożyczkę. Akceptacji można również dokonać bezpłatnie po zalogowaniu się na stronie. Miło, że przed ostatecznym potwierdzeniem ostrzegają, żeby zapoznać się z kosztami pożyczki. Po około 20 minutach jest przelew 500zł Złotousty hurra... Podsumowując - cała procedura zajęła trochę ponad 1,5 godziny, to chyba nieźle. Może w 15 minut uda się przy kolejnych pożyczkach.

Za miesiąc dopiszę, czy przy spłacie nie będzie niespodzianek w postaci opłat.

Poprawiony: wtorek, 25 września 2012 10:14